Trajković drugi na veliki nagradi Rusije

25-letni Bistričan Ivan Trajković je na turnirju za veliko nagrado Rusije v taekwondoju osvojil 2. mesto v kategoriji nad 80 kilogramov. To je bil njegov prvi finalni dvoboj na tekmovanjih za veliko nagrado. Dosegel je rezultat kariere.

Po vrsti je premagal Francoza Omarja El Yazida, Kitajca Hongyija Suna in Gabonca Anthonyja Obameja, ustavil pa ga je šele Kyo Don In iz Južne Koreje.

Z uvrstitvijo v zaključni dvoboj kategorije je Trajković prejel 24 točk, ki mu bodo še kako prav prišle pri nadaljnjem vzponu med šesterico tistih, ki si bodo neposredno zagotovili udeležbo na poletnih olimpijskih igrah leta 2020 na Japonskem.

Naslednji mesec bo z 10. mesta najverjetneje napredoval na 8. in ga bo od uvrstitve med šest najboljših na svetu ločil le še en vrhunski rezultat. Če pa se osredotočimo na svetovno lestvico, potem ima vse možnosti, da se prebije med tri najboljše v kategoriji do 87 kilogramov.