Bolnišnice postajajo nevarne za zdravnike in bolnike

"30 dni do specialista" je bil eden glavnih poudarkov predvolilne kampanje Socialnih demokratov. (Foto: YouTube)

Včeraj je odjeknila novica, da so v Splošni bolnišnici Celje dali odpoved še zadnji trije radiologi, kar pomeni, da je bolnišnica postala nevarna tako za zdravnike kot za bolnike, ter da bo to vplivalo na dostopnost do storitev v javnem zdravstvenem sistemu. “S 1. 10. bo ogrožena dejavnost celotne bolnišnice in urgentnega centra, kamor gravitira 400.000 državljanov!” so opozorili Mladi zdravniki Slovenije. A pri tem je treba spomniti na obljube Socialnih demokratov, na katere je narod nasedel, pa tudi na “profesionalne” vladne svetovalce za zdravstvo, na Jaša Jenulla in Dušana Kebra. 

 

Obljuba: “Vsakdo bo imel osebnega zdravnika”. Realnost: 135 tisoč brez osebnega zdravnika. Obljuba: “30 dneh do pregleda pri specialistu”. Realnost: specialisti dajejo odpoved zaradi neurejenih razmer.  Obljuba: “Zdravstvo bomo očistili korupcije”. Realnost: Koalicija ni podprla predloga SDS za zmanjšanje korupcije v zdravstvu.

Socialni demokrati so stranka obljub. V letih, odkar so del levih koalicij, so nam pred vsakimi volitvami obljubili dostojne plače, pokojnine, dolgotrajno oskrbo, odpravo revščine in zdravstveni sistem, kjer nihče ne bo pozabljen.

V predvolilnem času so še posebej pritegnili pozornost s krilatico “v 30 dneh do specialista” – sicer brez podrobnih načrtov, kako bi se to zgodilo. Namesto tega so ponudili programsko reciklažo preživetih centralno-planskih idej bivšega ministra za zdravje in večnega svetovalca levih vlad Dušana Kebra. Ideje, ki so glavni krivec za stanje v tem trenutku. Sedaj pa doživljamo kolaps zdravstva.

Kje so specialisti?
In medtem ko je vlada na olimpijskih igrah, zdravstvo pospešeno razpada. A so obljube in krilatica bile v resnici zelo koristne, saj so pokazale, kako impotentne so predvolilne obljube levih strank. Danes se koalicija ukvarja predvsem s tem, kako se otresti različnih samopovzročenih škandalov in kako javni denar najbolj učinkovito razdeliti med svoje civilnodružbene izrastke, kot pa da bi v resnici vladala in skrbela za blaginjo ljudi.

Sara Kovač

vir: nova24tv.si