Pohod za življenje v Mariboru pritegnil več sto udeležencev

Vir: X

Pohoda za življenje, ki je tokrat potekal v Mariboru, se je udeležilo več sto ljudi. Med njimi so bile številne družine z otroki in starimi starši. Gre že za drugi letošnji pohod, prvi je potekal prejšnji teden v Kopru, naslednji teden pa bo potekal v Ljubljani. 

 

Dogodka se je udeležil tudi vodja gibanja “Za otroke gre” Aleš Primc“Odličen Pohod za življenje v Mariboru. Slovenija ima prihodnost! Ni otroka, ki bi rekel, da noseča mamica v trebuhu nima dojenčka.”

Udeleženci Pohoda za življenje želijo vsako leto opozoriti, da ni prav, da se vsako leto v Sloveniji prisilno konča življenje 4 tisoč otrok v maternicah. Letošnji shodi potekajo pod geslom “Vsak nerojeni otrok je človek”, poroča Ognjišče.

Na shodu so udeleženci lahko slišali pričevanja in glasbo.

“Pohod za življenje je največji letni pohod za spodbujanje veselja do življenja, osveščanja o nevarnostih splava ter sočutja z žrtvami splava. Na njem udeleženci javno pokažemo, da se zavzemamo za življenje najbolj ranljivih in nemočnih med nami – to so nerojeni otroci ter njihove mame in očetje v stiski,” pojasnjujejo na spletni strani Pohoda za življenje.

Splav v Sloveniji
“Nasilna smrt nerojenih otrok je v Sloveniji dovoljena od leta 1952. V tem času je zaradi tega umrlo več kot 700.000 nerojenih Slovenk in Slovencev. V zadnjih 50 letih 20 % do 40 % spočetih otrok ni imelo sreče, da bi preživeli nosečnost. Čeprav se po uradnih statistikah število splavov znižuje, z umetnim splavom življenje v zadnjih letih še vedno izgubi okrog 15 % vseh spočetih otrok.

Navidezno znižanje števila smrti nerojenih otrok v umetnih splavih je posledica spremembe metodologije štetja splavov ter dejstva, da je čedalje več splavov izvedenih s farmacevtskimi sredstvi, česar statistike na zajemajo, saj so notri zajete samo klinično izvedene smrti nerojenih otrok. Podatki o padanju števila nasilnih smrti nerojenih otrok so zato delno zavajajoči. Dejansko torej v Sloveniji število smrti nerojenih otrok ne upada, kot sicer kažejo uradne statistike. Upada le število kirurško opravljenih splavov.

Celo če vzamemo zgolj uradne statistike, pa v praksi to pomeni, da je v povprečni učilnici med slovenskimi maturanti sedem praznih klopi, kjer ne sedijo dijaki, ki so bili splavljeni. Po štirje stoli samevajo v učilnicah letošnjih prvošolcev, ker se na vsak razred otrok približno štirje niso smeli roditi.

Samo leta 2019 je v Sloveniji v postopku splava nasilno umrlo za 66 polnih avtobusov otrok, pa je to najnižja številka v zadnjih 50 letih. Samo otroci, ki se niso smeli roditi leta 2000, bi napolnili 169 avtobusov,” pišejo na spletni strani Pohoda za življenje.

Sara Kovač

vir:nova24tv.si